Reklama

Reklama

Znany youtuber trafił do więzienia! Wyłudzał dane, oszukiwał i nękał ludzi!

Twórca internetowy Kacper L. spędzi dwa lata w więzieniu za wyłudzenia danych i oszustwa. „Jego celem było doprowadzić mnie do samobójstwa” – mówi jedna z jego ofiar.

Kontrowersyjny youtuber został skazany

Kacper L. prowadził popularny kanał w serwisie YouTube o nazwie "Okiem kosmetologa", na którym oceniał produkty kosmetyczne. Już w zeszłym roku jego kanałem zainteresował się Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, który w specjalnym oświadczeniu podważył jakość merytoryczną zamieszczanych przez niego treści.

Reklama

Kacper L. już teraz musi jednak zawiesić swoją działalność internetową, ze względu na odbywanie kary pozbawienia wolności. Mężczyzna spędzi w więzieniu dwa lata za wyłudzenie danych. Na ich podstawie tworzył fałszywe profile konsultantów jednej z firm kosmetycznych i za ich pośrednictwem zamawiał dla klientów kosmetyki, które - pomimo zapłaty - nigdy do nich nie dotarły. Straty oszukanych osób zostały oszacowane na 20 tysięcy złotych!

Jednak to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się youtuber. Mężczyzna już wcześniej został skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności oraz rok prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie za oszustwo, które polegało na podawaniu fałszywej tożsamości, aby wyłudzać pieniądze za pomoc w znalezieniu pracy. 

Szokujące wyznanie jednej z ofiar

Jedną z poszkodowanych przez niego osób jest youtuberka, która prowadzi kanał "W krainie składów". Opowiedziała ona o nękaniu przez Kacpra L.

Kiedy natomiast nagrała ona film, w którym wymieniła błędy Kacpra L., jakie pojawiają się w jego materiałach, mężczyzna zaczął ją prześladować i zdobył nawet adres domowy jej partnera.

Czekamy na dalsze doniesienia w tej sprawie. 

Zobacz również: Spędził w więzieniu 12 lat. Kilka godzin po wyjściu na wolność znowu trafił do aresztu!

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy