Reklama

Reklama

Zakazane ślubne prezenty. Tego nigdy nie kupuj młodej parze!

Mimo że sezon ślubny powoli się kończy, to w okresie jesiennym także wiele par decyduje się wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej. Częstym problemem jest to, co powinniśmy dać w prezencie młodej parze. Czy słynna „koperta” z pieniędzmi będzie dobrym rozwiązaniem? Czego absolutnie nie powinniśmy kupować? Podpowiadamy!

Czego nie kupować w prezencie młodej parze?

Kwestia związana z prezentami ślubnymi co roku wzbudza dużo emocji. Nie chcemy przecież popełnić gafy i podarować nowożeńcom prezentu, który nie sprawi im radości. 

Reklama

Okazuje się, że nie powinniśmy się decydować na podarowanie młodej parze dzieł sztuki, wszelkich ozdób i dodatków do mieszkania, jak na przykład rzeźby czy obrazy. Trudno przewidzieć, co mogłoby im się spodobać - przecież każdy z nas ma inny gust i inną wizję na aranżację przestrzeni. Może się także zdarzyć, że młoda para nie będzie mieć miejsca na ekspozycję tego prezentu.

Na naszej liście "zakazanych" ślubnych prezentów są też sprzęty AGD, ponieważ powinny one pasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Lepiej zatem będzie, jeśli para sama wybierze sobie sprzęty, które będą dla niej najlepsze pod względem wizualnym i praktycznym.

Według zasad savoir vivre’u nie wypada również wręczać państwu młodym podpisanych kopert. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie włożenie do koperty kartki z życzeniami. Wtedy nowożeńcy będą wiedzieli, kim byli darczyńcy.

Dzięki temu pary młode unikną też "obdarowania" ich pustymi kopertami, na co zwróciła uwagę specjalistka z zakresu etykiety - Irena Kamińska-Radomska:

Warto również pamiętać, że zbyt kosztowne upominki mogą okazać się kłopotliwe dla młodej pary, więc lepiej nie darować rzeczy, które mają ogromną wartość finansową. Nie powinniśmy też dawać w prezencie zwierząt. Posiadanie psa czy kota to decyzja na lata - nie róbmy więc nowożeńcom takiej niespodzianki!

Słów kilka o przesądach…

Tradycja mówi, że w prezencie ślubnym nie powinno się dawać noży, ponieważ mogą przeciąć małżeńskie więzy. Kolejnym zakazanym prezentem jest zegar - może on bowiem odmierzać czas do rozstania... Nawet jeśli nie wierzymy w przesądy, lepiej tego nie robić. 

Zobacz również: Ile na ślub powinni włożyć do koperty chrzestni? Te sumy są gigantyczne!

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy