Reklama

Wzruszająca akcja w poznańskiej podstawówce! Dzieci zaskoczyły dorosłych!

Jak wiadomo, dzieci często wykazują się większą empatią i współczuciem niż niektórzy dorośli. Najlepszym tego przykładem jest niezwykła akcja uczniów jednej z poznańskich podstawówek.

Wiele dzieci nie je kanapek, jakie dostają od rodziców na drugie śniadanie. Takie kanapki często  lądują w koszu lub po prostu gniją w plecaku. Tymczasem wiele dzieci, z różnych powodów, nie przynosi do szkoły takich śniadań.

Reklama

Uczniowie klasy 6D w Szkole Podstawowej numer 51 w Poznaniu wpadli w związku z tym na świetny pomysł: zrobili specjalne pudełko na kanapki i owoce, których dzieci nie mają ochoty jeść. Dzięki temu może je zjeść każdy, kto danego dnia zapomniał kanapki lub pochodzi z ubogiej rodziny i takiej kanapki nie dostał.

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

Napis na pudełku brzmi następująco: "Jeśli nie masz ochoty na zjedzenie swojej kanapki, odłóż ją do tego pojemnika, a osoba, która jest głodna i nie ma swojej kanapki, może ją sobie zjeść. Do pojemnika wkładamy świeże, nieugryzione kanapki lub owoce i warzywa. Dziękujemy! Klasa 6D".

Świetna akcja, na którą wpadły same dzieci, nie przyszła wcześniej do głowy ani rodzicom, ani nauczycielom. Naszym zdaniem, takie pudełka powinny się teraz znaleźć w każdej szkole!

Co sądzicie o tym pomyśle?

Zobacz również:

Piękna akcja w słupskim schronisku. Dzieci czytały psom

Wzruszająca akcja albańskich policjantów!

Listopad pod znakiem wąsaczy! O co chodzi w akcji Movember?

Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | Polska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy