Reklama

Typy nauczycieli, których spotkasz w każdej szkole

Te typy nauczycieli spotkać można chyba w każdej polskiej szkole. Powinniście ich kojarzyć, niezależnie od tego czy wciąż się uczycie, czy edukacje macie już dawno za sobą. Nie wierzycie w to? Sprawdźcie w takim razie to zestawienie.

1. Surowa katechetka

Ta kobieta ma w życiu jedną misję - zbawić swoich uczniów. Każdą lekcję zaczyna nie tylko od sprawdzenia obecności, ale też tego czy jej owieczki były w niedzielę w kościele i czy mają ze sobą katechizm.

Reklama

O ile jego brak jest w stanie wybaczyć, o tyle odpuszczenia mszy już nigdy. Niektórzy wolą więc ją okłamać, niż zmierzyć się z jej gniewnym spojrzeniem, szeregiem pytań i pogadanką o konieczności chodzenia do kościoła.

2. Ambitna świeżo po studiach

W przypadku tego typu wyróżniamy dwa rodzaje ambitnych nauczycieli po studiach. Typ pierwszy, ten lepszy, charakteryzuje się przyjacielskim podejściem do ucznia, a na jego lekcjach panuje pozytywna atmosfera.

Czasem jednak zdarza się, że ambicja pcha początkującego nauczyciela w zupełnie innym kierunku. Efekt? Wszystkich ma za bandę idiotów, którzy nic nie wiedzą o życiu, a klasa to dla niego okazja do odreagowania stresu po latach spędzonych na uczelni.

3. Żyleta

Postrach całej szkoły. Na lekcjach z nią uczniowie boją się poruszać i pisnąć choćby słówko. Jej przedmiot jest najważniejszy - to że oprócz niego masz ich jeszcze kilka w ogóle jej nie interesuje.

Nie wyrabiasz się z materiałem? Ucz się po nocach. Dzwonek? Dzwoni dla niej, nie dla ciebie. Nauczyłeś się całego tematu na blaszkę? I tak udowodni ci, że nic nie umiesz i posadzi z jedynką. Z żyletą naprawdę nie ma żartów.

4. Wyluzowany wuefista

Na lekcję z nim uczniowie czekają z utęsknieniem. Chcecie pograć w piłkę? Nie ma problemu. W kosza? Proszę bardzo. Pełen luz, kupa śmiechu i dobra zabawa - tym właśnie charakteryzują się zajęcia, które prowadzi ten gość.

Dowiedz się więcej na temat: szkoła | śmieszne

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje