Reklama

Reklama

Toaleta w kuchni, mały metraż i wysoka cena! Zobacz ofertę patowynajmu!

W sieci można się natknąć na mnóstwo dziwnych ogłoszeń dotyczących wynajmu mieszkań. Niewielki metraż, a wysoka cena, często nieadekwatna do warunków panujących w mieszkaniu to częste zjawisko. Ogłoszenie dotyczące kawalerki we Wrocławiu jest jednak szczytem patowynajmu! Dlaczego? Zobaczcie sami!

Toaleta i prysznic w kuchni!

Ceny wynajmu mieszkań nieustannie rosną, jednak wysokie kwoty wcale nie oznaczają komfortowych warunków do życia. Świadczy o tym ogłoszenie, które zostało zamieszczone na portalach związanych z nieruchomościami. Właściciel oferuje kawalerkę na Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu, więc lokalizacja jest niewątpliwą zaletą tego mieszkania. Znajduje się ono na poddaszu. Największym zaskoczeniem jest jednak jego aranżacja.

Reklama

Cała kawalerka ma 12 metrów kwadratowych i składa się tylko z jednego pomieszczenia. Nie ma tam nawet żadnych ścianek działowych oddzielających część kuchenną od "łazienki".  

Po wejściu do mieszkania naszym oczom ukazuje się widok na muszlę klozetową i kabinę prysznicową. Nie są one w żaden sposób oddzielone od reszty pomieszczenia.

Obok kabiny mamy blat kuchenny z wbudowaną pralką, zmywarką i kuchenką. Nieopodal znajduje się kanapa. W jednym pokoju można zatem gotować, korzystać z toalety, robić pranie, a nawet spać. Czy w takich warunkach można w ogóle żyć?

Mieszkanie można wynająć już za 1200 zł miesięcznie + koszty prądu. Niestety ta cena to nie żart...

„Patologia polskiego rynku mieszkaniowego”

Patryk Spaliński, działacz społeczny, zwrócił uwagę, że zgodnie z przepisami mieszkanie powinno mieć minimalnie 25 metrów kwadratowych:

Wpis jest bardzo popularny na Twitterze - komentatorzy są oburzeni tą ofertą i duża grupa uważa, że jest to przekroczenie pewnej granicy.

Jak Wam się podoba mikromieszkanie w "industrialnym stylu"? To już szczyt patowynajmu, czy może być jeszcze gorzej?

Zobacz również: Sztuka Patodeweloperki! Nagranie jest hitem Internetu! "Mogę robić, co chcę"

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy