Reklama

Tego słuchało się za dzieciaka - największe przeboje młodości!

Dorastaliście w latach 90. i pamiętacie całe wieczory spędzane na podwórku z kolegami? Komputer dla was nie istniał, bo wtedy nie było jeszcze internetu? Jeśli tak, z pewnością bawiliście się też na dyskotekach do tych piosenek. Ta niezwykła lista przeniesie was w czasie!

Mr. President - Coco Jamboo

Zespół Mr. President pochodził z Niemiec, a konkretnie z Bremy. Sławę zyskał w roku 1996 właśnie za sprawą piosenki "Coco Jambo", która stała się prawdziwym hitem na całym świecie. Później jej sukcesu nie udało się już niestety powtórzyć i w roku 2008 zespół postanowiono rozwiązać.

Los del Rio - Macarena

Reklama

Historia hiszpańskiego duetu Los del Rio zaczyna się w roku 1993. To właśnie wtedy powstała też pierwsza "Macarena". Sławę przyniosła Hiszpanom jednak dopiero kolejna wersja tej piosenki, nagrana w roku 1996, z niezapomnianym układem choreograficznym. Mimo, że Los del Rio rozpadli się w roku 2007, kawałek ten nadal króluje na wielu imprezach.

Aqua - Barbie Girl

Zespół Aqua, który powstał w roku 1994 tworzyła czwórka muzyków z Danii. Głośno zrobiło się o nich w roku 1997 za sprawą kawałka "Barbie Girl", który podbił pierwsze miejsca list przebojów w wielu krajach na świecie. Co ciekawe Aqua funkcjonuje do dziś - w 2001 roku działalność zespołu została wprawdzie zawieszona, ale w 2007 doszło do jego reaktywacji.

Spice Girls - Wannabe

"Wannabe" to debiutancki singiel Spice Girls, wydany w roku 1996. To właśnie od tej piosenki zaczęła się międzynarodowa kariera słynnego girlsbandu. Singiel z tym kawałkiem sprzedał się na całym świecie w nakładzie 7 milionów egzemplarzy!

Danzel - Pump It Up

Pamiętacie jeszcze gościa z nażelowanymi włosami, które wyglądały trochę jak kaktus? To był właśnie pochodzący z Belgii Danzel, o którym zrobiło się głośno w roku 2004 za sprawą jego hitowego "Pump It Up". Ta piosenka leciała wtedy chyba na wszystkich szkolnych dyskotekach!

Dowiedz się więcej na temat: lata 90. | muzyka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje