Reklama

Słodkie ukojenie w trudne dni - czekolada, która pomaga przetrwać okres

Dotychczas słodycze były jedynie czymś, co tylko trochę pomagało kobietom przetrwać bolesne dni miesiączki. Dzięki pewnemu szwajcarskiemu cukiernikowi ma się to teraz zmienić. Wszystko za sprawą jego niezwykłej czekolady.

"Frauenmond", czyli "Kobiecy Księżyc" to produkt szwajcarskiej firmy Chocolate with Love prowadzonej przez cukiernika Marca Widmera, który w przeszłości przygotowywał desery w najlepszych hotelach na całym świecie.

Reklama

W czym tkwi sekret szwajcarskiej czekolady dla kobiet zmagających się z okresem? Jak można się domyślać, znajduje się on w jej składzie. Czekolada ma w sobie 60 procent kakao oraz zawiera mieszankę 17 gatunków górskich ziół, wpływających kojąco na organizm kobiety w trudne dla niej dni.

Czekolada, zwłaszcza ta zawierająca w sobie przynajmniej 60 procent kakao, ma w sobie wiele magnezu, który okazuje się szczególnie ważny w czasie miesiączki, gdyż pomaga łagodzić skurcze i dodaje energii.

Jak wiadomo też nie od wczoraj, spożywanie czekolady sprzyja wytwarzaniu się w organizmie hormonów szczęścia, czyli endorfin, co także może okazać się nieocenione. Wszystko to, w połączeniu z naturalną mocą ziół ma sprawić, że miesiączka będzie mijać kobietom sięgającym po "Frauenmond" o wiele mniej boleśnie niż wcześniej.

"Mamy nadzieję, że panie będą miały tyle przyjemności z jedzenia naszej czekolady, ile my mieliśmy z jej robienia" - powiedział dziennikarzom pan Widmer, którego wyrób nie należy jednak do najtańszych.

Jedna tabliczka "Frauenmond" kosztuje 12,5 franka szwajcarskiego, czyli trochę ponad 50 złotych. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że z czasem dzieło szwajcarskiego cukiernika tak mocno się spopularyzuje, że jego cena stanie się atrakcyjniejsza.

Zobacz również:

Słownik kobiecej mowy. Dzięki niemu uda ci się ją zrozumieć!

Ich ceny są zawrotne. Oto najdroższe kosmetyki na świecie!

Kąpiel w Nutelli? Zdania na temat tego nagrania są podzielone

Dowiedz się więcej na temat: słodycze | czekolada | zdrowie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje