Reklama

Psy rozumieją, co się do nich mówi!

Właściciele psów i ich miłośnicy wiedzieli o tym od dawna. Teraz do tego grona dołączyli naukowcy, których badania jednoznacznie potwierdzają, że psy doskonale rozumieją, co się do nich mówi. Wyniki najnowszych badań na ten temat opublikowano w magazynie "Science".

Za najnowszym odkryciem dotyczącym psów stoją naukowcy z Uniwersytetu im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie. Rezultaty ich badań dowiodły, że psy świetnie rozumieją to, co się do nich mówi. Wszystko dlatego, że w ich mózgach zachodzą dokładnie takie same reakcje na rozmaite dźwięki, jak w przypadku ludzi.

Reklama

Węgierscy naukowcy na potwierdzenie swojej tezy przebadali w sumie 13 psów, które poddano badaniu rezonansem magnetycznym. Gdy urządzenie przeanalizowało procesy zachodzące w ich mózgach okazało się, że nasi czworonożni przyjaciele nie tylko rozumieją nasze słowa, ale także reagują na intonację naszego głosu.

Co z tego wynika? M.in. to, że psy doskonale wiedzą kiedy mówimy prawdę, a kiedy próbujemy je oszukać. W trakcie eksperymentu wypowiadano w stronę badanych psów tę samą pochwałę w różny sposób intonując głos. Tzw. ośrodek nagrody w mózgach zwierzaków aktywował się jedynie wtedy, gdy ton mówiącego był entuzjastyczny. To właśnie na tej podstawie udało się dojść do powyższego wniosku.

Co o tym sądzicie? Będziecie teraz uważać na to, co mówicie swoim psom? Czekamy na wasze komentarze.

Zobacz również:

Pies czy miś? Internauci go pokochali!

Ten pies wygląda jak wilkor z "Gry o tron"

Pies pomógł odnaleźć zaginionego 3-latka!

Więcej materiałów o zwierzętach czeka na was również na stronie fisie.pl:

Dowiedz się więcej na temat: PSY (Park Jae-Sang) | nauka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje