Reklama

Prezenty dla nauczycieli! "Zrzutka po 500 złotych. Nikt nie protestuje"

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Co za tym idzie, rodzice i uczniowie szykują upominki dla nauczycieli. Biżuteria, wypoczynek w spa czy wycieczka zagraniczna? Z roku na rok pomysły na prezenty są coraz bardziej nietypowe i często coraz droższe. Portal "WP.pl" zapytał rodziców, jakie plany mają w tym roku.

Znaczną część tego roku uczniowie spędzili w domach, a swoich nauczycieli widywali jedynie na ekranie monitora. Ten sposób uczenia postawił przed nauczycielami zupełnie nowe wyzwania. Jak "tradycja" nakazuje, za ich wysiłek i ciężką pracę rodzice, i uczniowie szykują prezenty, którymi na koniec roku szkolnego podziękują wychowawcom. 

Reklama

Jeszcze niedawno jako upominki dawało się przysłowiowe "kwiaty i czekoladki". Jednak z roku na rok prezenty stają się coraz bardziej wymyślne, a co za tym idzie, coraz droższe. Nikogo już nie dziwią bony do spa czy biżuteria. Co w tym roku wymyślili rodzice?

Zobacz również: Kontrowersyjne przedstawienie w przedszkolu! Stereotypy i rasizm!

"Wiem, że są tacy, którzy będą uważali, że przesadzamy"

Przedstawicielka trójki klasowej w jednej z prywatnych łódzkich szkół, Pani Joanna, przyznaje, że niektórym prezent rodziców mógł wydawać się "nad wyraz". Fundują oni wychowawczyni bon prezentowy o wartości 1000 złotych i prawo jazdy.

"Zrzutka po 500 złotych. Nikt nie protestuje"

Na prezencie nie oszczędzają również rodzice z klasy w szkole prywatnej w Warszawie, do której chodzi córka pani Magdy. Postanowili oni sprezentować nauczycielce wycieczkę zagraniczną w dowolnym terminie.

Zobacz również: Ksiądz nie dopuścił jej do pierwszej komunii! Wszystko przez ubiór!

"Nauczyciele biedy nie mają"

Większa powściągliwość panuje jednak w szkołach publicznych, gdzie tradycyjne "kwiaty i czekoladki" wciąż są często spotykanym pomysłem. Nie zmienia to jednak faktu, że rodzice starają się być kreatywni i trafić z prezentem w gusta nauczyciela. Przy tym zwracają oni większą uwagę na koszty. 

"Doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsza pamiątka"

Pani Katarzyna, której córka kończy trzecią klasę, uważa, że najlepszy prezent to taki, który będzie pamiątką na całe życie. Z tego powodu rodzice przygotowują albumy ze zdjęciami i pracami dzieci.

A Wam, który prezent podoba się najbardziej?

Dowiedz się więcej na temat: nauczyciele | prezent | uczniowie | rodzice | koniec roku szkolnego | pomysły | droższe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje