Reklama

Reklama

Pozwalasz swojemu psu na spanie w łóżku? Sprawdź, czym to grozi!

Psy – jako zwierzęta społeczne – potrzebują poczucia bezpieczeństwa i ciepła, dlatego niektórzy ich właściciele pozwalają im na spanie w łóżku. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że jest to niebezpieczne! Kiedy może dojść do ataku ze strony czworonoga?

Czym grozi spanie z psem?

Psy lubią mieć bliski kontakt z innymi przedstawicielami tego gatunku, a także z ludźmi. Ponadto wolą spać w miejscach podwyższonych, co daje im kontrolę nad tym, co się dzieje wokół nich. Takim miejscem jest przede wszystkim łóżko, na którym śpią niektóre psy za pozwoleniem swoich właścicieli. Czym jednak może grozić spanie z psem? Zarówno ludzie, jak i czworonogi zmieniają pozycje w czasie spania, przez co może dojść do bolesnych zadrapań przez psa.

Reklama

Należy uważać także, aby nie przestraszyć pupila w trakcie jego snu, ponieważ może on zareagować gwałtownymi ruchami. W niektórych sytuacjach może dojść do ataku ze strony psa, a nawet do ugryzienia. Nagłe wybudzenie czworonoga może zatem skończyć się tragicznie. 


Kontakt dzieci z pupilami

Szczególnie nieodpowiedzialne jest pozwalanie na to, aby dzieci spały z psami. Behawioryści ostrzegają, że zwierzę nigdy nie będzie odczuwało pełnego szacunku do dziecka, więc może wyrządzić mu krzywdę.

Warto też poruszyć kwestię alergii i chorób. Jeżeli dziecko ma objawy uczulenia na przykład na sierść zwierząt, wówczas trzeba ograniczyć kontakt z psem. Alergia może prowadzić do rozwoju chorób i stwarzać niebezpieczeństwo dla zdrowia dziecka.

Zobacz również: Pitbul "zmasakrował" dziecko! Właściciel nie czuje się winny!

Systematyczne szczepienia oraz odrobaczania pupila zmniejszą ryzyko występowania chorób, ale nie dadzą pewności, że pies jest całkowicie zdrowy. Należy zadbać też o odpowiednią pielęgnację naszych czworonożnych przyjaciół, ponieważ regularnie wychodzą na zewnątrz, a tam mają kontakt z drobnoustrojami i brudem, które później mogą przenieść do sypialni.

Pozwalasz swojemu psu na spanie w łóżku? Podziel się z nami swoją opinią na ten temat!

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy