Reklama

Poznaj najstarszego kota świata! Nie zgadniesz ile ma lat!

Corduroy pewnie nie jest świadomy tego, że pobił rekord Guinnessa. Zresztą kompletnie nie wygląda i nie zachowuje się jak na swój wiek. Ma 26 wiosen (w kocich latach to odpowiednik 121 lat) i wciąż uwielbia spędzać wiele czasu na świeżym powietrzu.

Kot został adoptowany ze schroniska przez Reed Okurę, która wtedy miała siedem lat. Chociaż Corduroy jest na specjalnej, nisko proteinowej diecie, żeby chronić swoje nerki, wciąż ma się świetnie. 

Reklama

„Myślę, że kluczem do jego dobrej formy jest to, że nie trzymaliśmy go na siłę w domu, ale pozwalaliśmy mu spędzać dużo czasu na zewnątrz. Miał okazję się bronić, ćwiczyć swoje ciało oraz umysł przez polowania – twierdzi właścicielka kota.

Reed nie potrafi sobie wyobrazić, że może zabraknąć Corduroy’a. „Szczerze mówiąc nie pamiętam wielu wydarzeń z mojego życia, w których by go nie było. To świetny kompan i mam nadzieję, że jeszcze długo z nami zostanie” – przyznała.

Corduroy został adoptowany ze schroniska w 1989 roku.

Jest obecnie najstarszym, żyjącym kotem na świecie.

Mimo tego wciąż świetnie radzi sobie fizycznie.

"Każdej nocy wkrada się do sypialni i wskakuje nam do łóżka. Śpi z nami i budzi nas zawsze o piątej rano" - przyznaje Reed.

Corduroy wciąż łapie myszy, ale jego właścicielka twierdzi, że nie jest już tak dobry jak dawniej.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje