Reklama

Reklama

Pił piwo bezalkoholowe, a policjanci go obezwładnili! Nagranie oburzyło internautów!

Brutalna interwencja miała miejsce w Zabrzu. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym widać, jak trzech policjantów obezwładnia mężczyznę. Świadkowie zapewniają, że pił on piwo bezalkoholowe, a według policji mężczyzna był agresywny…

Kontrowersyjne zachowanie policji

Do sieci trafiły dwa nagrania, na których widać interwencję funkcjonariuszy. Pierwsze z nich pochodzi z monitoringu, a drugie zostało zarejestrowane przez jednego ze znajomych obezwładnionego mężczyzny.

Reklama

Pierwszy materiał ukazuje zatrzymanie 25-latka, który trzyma w dłoni puszkę. 

Na drugim filmie można już zobaczyć, jak mężczyzna zostaje położony na ziemi, skuty kajdankami i zaprowadzony do radiowozu.

Na nagraniu słychać, jak pozostali mężczyźni bronią swojego kolegi:

Zobaczcie sami kontrowersyjne nagranie. Uwaga! Niektóre osoby mogą być wrażliwe na ten film - zawiera on wulgaryzmy! 

Jest komentarz policji!

Filmy z interwencji zostały zamieszczone na grupie "Zabrze dla każdego" na Facebooku, a zachowanie policjantów wywołało ogromne kontrowersje. Mnóstwo osób krytykuje działania podjęte przez funkcjonariuszy, z kolei rzecznik policji uważa, że film jest wyrwany z kontekstu.

Zdaniem policjantów z Zabrza, mężczyzna kierował w ich stronę obraźliwe gesty oraz używał wulgaryzmów, co nie zostało nigdzie zarejestrowane. Funkcjonariusze podjęli zatem interwencję z powodu jego agresywnego zachowania.

Z kolei obezwładnienie mężczyzny wiązało się z tym, że nadal używał obraźliwych słów wobec policjantów. 25-latek został następnie doprowadzony do izby wytrzeźwień, gdzie okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu 0,74 promila alkoholu. 

Co sądzicie na temat zachowania policjantów wobec mężczyzny, który pił piwo bezalkoholowe? Został potraktowany zbyt brutalnie?

Zobacz również: Brutalna interwencja strażników miejskich w autobusie! Zobacz szokujące nagranie!

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy