Reklama

Pawłowicz nie wytrzymała! W ostrych słowach odpowiedziała Obamie!

Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach odpowiedziała byłemu prezydentowi USA Barackowi Obamie. Powiedział on, że polska władza zmierza w stronę autorytaryzmu. Była posłanka PIS nazwała go "ignorantem".

W ostatnim wywiadzie dla CNN były prezydent USA, Barack Obama, wypowiedział się na temat demokracji na świecie. Przytoczył on między innymi Polskę oraz Węgry, jako przykłady państw odchodzących od demokracji w stronę autorytaryzmu.

Reklama

Zobacz również: Duda udzielił wywiadu! Internauci nie zostawili na nim suchej nitki! "Oscarowa rola"

Pawłowicz ostro o Obamie!

Wypowiedź ta odbiła się szerokim echem w polskich mediach i została skomentowana przez wielu polityków. Sędzia TK, Krystyna Pawłowicz, postanowiła wyrazić swoją opinię na Twitterze. W ostrych słowach odpowiedziała byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Posłanka PIS określiła Obamę "ignorantem, który pewnie nawet ciągle nie wie, gdzie na mapie jest Polska".

Zobacz również: Kaczyński wściekły na Kurskiego o dokument TVP. Internauci śmieją się ze "śpiącego Jarka"!

To jednak niejedyny komentarz w tej sprawie. Do wypowiedzi Baracka Obamy odniosło się wielu polskich polityków, zarówno tych "z prawa" jak i "z lewa".

Włodzimierz Czarzasty z Nowej Lewicy powiedział "Z Jaruzelskim było tak: od autorytaryzmu do demokracji - ja to tak oceniam - z Kaczyńskim jest tak: od demokracji do autorytaryzmu" (TVN). Natomiast eurodeputowany PiS Patryk Jaki twierdzi, że z opinia Obamy miała coś wspólnego opozycja "Duży wpływ mają ludzie szeroko związani z polską opozycją z bardzo silnymi ośrodkami zagranicznymi, w tej chwili Unii Europejskiej nie podoba się, że w Polsce są konserwatywne rządy" (TVN). Post na Twitterze opublikował również Leszek Miller.

Dowiedz się więcej na temat: Krystyna Pawłowicz | Barack Obama | USA | Polska | autorytaryzm | odpowiedź | ignorant | twitter

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje