Reklama

Nowotwór nie odebrał jej woli walki. Wróciła silniejsza i wciąż tańczy!

Bohaterka tej historii nie miała łatwego życia. Jej karierę przerwał nowotwór, przez który straciła nogę. Przeciwności losu nie odebrały jej jednak woli walki. Dziewczyna wróciła do zdrowia i do swojej pasji jaką jest balet.

Gabi Shull z Missouri miała zaledwie 9 lat, gdy lekarze zdiagnozowali u niej kostniakomięsaka - nowotwór złośliwy kości i chrząstki stawowej kończyn, który zaatakował jej prawe kolano.

Reklama

Nowotwór udało się usunąć, ale konieczne było do tego również usunięcie fragmentu nogi. Gabi wcale to jednak nie załamało i dzięki niesamowitemu hartowi ducha oraz wytrwałości nastolatka wróciła do uprawiania baletu.

Po usunięciu fragmentu chorej nogi lekarze zszyli ze sobą jej zdrowe części w myśl techniki chirurgicznej zwanej plastyką rotacyjną, w ten sposób, by przygotowana dla Gabi proteza pozwalała jej nadal tańczyć.

Lekarze zdiagnozowali nowotwór gdy 9-letnia Gabi trafiła na prześwietlenie po kontuzji na lodowisku. Po operacji wydawało się, że dziewczyna już nigdy nie wróci do tańca, ale rehabilitacja przyniosła na tyle dobre rezultaty, że ostatecznie stało się to możliwe. Dzięki temu 15-letnia obecnie Gabi może oddawać się swojej pasji!

Zobacz również:

W wieku 14 lat pojawił się u niego ogon. Urósł do 18 centymetrów!

Chcieli przerwać jego życie, ale ona się nie zgodziła. Miała rację!

Zaskoczyła swoich weselnych gości robiąc coś naprawdę niezwykłego!

Dowiedz się więcej na temat: historie z życia | dzieci

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje