Reklama

"Nowe seicento dla 21-latka". Internauci zbierają pieniądze!

​W serwisie pomagam.pl wystartowała zbiórka pieniędzy na nowe auto dla Sebastiana K. 21-latek kilka dni temu brał udział w wypadku rządowej kolumny w Oświęcimiu i jest oskarżony o jego spowodowanie. Internauci postanowili mu pomóc.

Rafał Biegun, który wymyślił całą akcję chciał uzbierać 5 tysięcy złotych, bo jak tłumaczy, 21-latkowi należy się samochód w dobrym stanie. "Auto, które zostało uszkodzone to rocznik 98-2000 wg ustaleń Klubu Miłośników Fiata Seicento. Ceny takiego auta wahają się od 3500 do 5000 zł, w zależności od przebiegu i jego stanu. Zależy mi, aby młody chłopak mógł kupić auto w pełni sprawne bez podejrzanej historii, ukrytych wad itp." - czytamy w opisie zbiórki. 

Reklama

Akcja w ekspresowym tempie rozprzestrzeniła się w internecie i podbiła serca ludzi. Jeszcze kilka godzin temu zbiórka dopiero dobijała do 5 tysięcy złotych. W tej chwili internauci zebrali już ponad 16 tysięcy złotych, co trzykrotnie przebija początkowe założenie. "Nie zaprzestajemy zbierać pieniędzy. Wygraliśmy bitwę, ale nie wojnę" - przekonuje organizator.

Zbiórkę wsparło już ponad 800 osób. Internauci dorzucają zazwyczaj drobne kwoty - od kilku do kilkunastu złotych. Są jednak też tacy, którzy zdecydowali się przekazać znacznie więcej. Jedna z osób wpłaciła nawet 500 złotych.  

Organizator przekonuje, że wszystkie pieniądze trafią do kierowcy Seicento, a nadwyżka na pewno zostanie odpowiednio spożytkowana. "Czeka go wielka batalia w sądzie. To nie będzie tylko zwykły mandat i parę punktów karnych" - tłumaczy pomysłodawca.  

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy