Reklama

Naukowcy nie maja wątpliwości. Czekolada poprawia inteligencję!

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie lubiłaby czekolady. Jak się niedawno okazało jest ona nie tylko smaczna, ale i sprawia, że jesteśmy mądrzejsi!

Australijscy naukowcy właśnie doszli do niesamowitego odkrycia! Z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że czekolada ma bardzo pozytywny wpływ na nasz mózg.

Reklama

Przez 5 lat ankietowane na potrzeby badania osoby dzieliły się wszelkimi spostrzeżeniami i informacjami na temat swojej diety. Analiza ich wypowiedzi pozwoliła odkryć naukowcom zależność między jedzeniem czekolady a polepszeniem się zdolności poznawczych.

Badacze odkryli, że osoby, które  co najmniej raz w tygodniu jedzą czekoladę mają lepszą pamięć wzrokowo-przestrzenną oraz abstrakcyjne myślenie i poprawił się również ich ogólny stan poznawczy. Oznacza to tyle, że czekolada usprawnia pracę mózgu i sprawia, że jesteśmy bardziej inteligentni.

Naukowcy na razie nie ustalili jeszcze, który dokładnie składnik ma na to wszystko wpływ, ale z racji tego, że ich badania nadal są kontynuowane wkrótce być może okaże co konkretnie ma w czekoladzie tak dobry wpływ na ludzki mózg.


To, że czekolada wspomaga inteligencję nie oznacza jednak, że możemy jeść ją bez ograniczeń, ponieważ jak wiadomo wszystko powinno być spożywane z umiarem. Podekscytowani tym newsem nie zjedźcie więc od razu kilku tabliczek naraz - dobrze wam radzimy!

Zobacz również:

Jego desery to małe cudeńka. Ten cukiernik to prawdziwy artysta!

Słodkie ukojenie w trudne dni. Ta czekolada pomaga przetrwać okres

7 dowodów na to, że woda to najzdrowszy napój na świecie

Dowiedz się więcej na temat: ciekawostki | jedzenie | słodycze

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje