Reklama

Reklama

"Najcięższe dziecko na świecie" Chahat Kumar ma 3 lata i waży 25 kg!

Chahat Kumar to kilkuletnia dziewczynka, które cierpi na rzadką chorobę genetyczną, niedobór leptyny. Sprawia on, że dziecko ciągle jest głodne! Mając niecałe trzy latka, jej waga doszła do 25 kilogramów! Jest uznawana za "najcięższe dziecko na świecie".

Chahat urodziła się jako zdrowa dziewczynka. Ważyła 3 kilogramy i mierzyła 52 centymetry. Niedługo po urodzeniu rodzice zauważyli, że dziecko jest ciągle głodne i bez przerwy domaga się karmienia. Przez to jej waga zaczęła szybko rosnąć.

Zobacz również: Matka zabrała dzieci do fryzjerki! "Dalej jestem w szoku"

Gdy Chahat miała 8 miesięcy, ważyła już 17 kilogramów! Szybko okazało się, że nie dość, że waga jest ogromnym problemem zdrowotny, to jeszcze zahamowała ona pozostałe procesy rozwojowe dziecka, gdyż dziewczynka nie mogła się przemieszczać. Przerażeni rodzice udali się z nią do specjalisty. 

Reklama

Okazało się, że Chahat cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Niedobór leptyny tzw. hormonu sytości, sprawia, że mózg dziewczynki nie dostaje informacji na temat ilości rezerw energetycznych, które są zmagazynowane w tkance tłuszczowej. Powoduje to, że jest ona ciągle głodna. Na świecie istnieje zaledwie 51 zdiagnozowanych przypadków tej choroby.

Kumar waży średnio dwa razy więcej niż dzieci w jej wieku. Dziewczynka nie może nawet samodzielnie stać i musi się czołgać, ponieważ duży ciężar wywiera nacisk na jej maleńkie nóżki. Mając niecałe trzy latka, doszła do 25 kilogramów!

Zobacz również: Eden Wood - słynna mała miss! Jak dziś wygląda?

Dowiedz się więcej na temat: Chahat Kumar | choroby | waga | Dziecko | dziewczynka | najcięższa | głodna | leptyna

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy