Reklama

Nadała córce nietypowe imię. Teraz ludzie się z niej śmieją! A Wam, z czym się kojarzy?

Jak doskonale wiemy, niektórzy potrafią wykazać się kompletnym brakiem taktu i empatii. Tak też zdarzyło się i w tym przypadku! 5-latka była otwarcie wyśmiewana za swoje nietypowe, zagraniczne imię. Z czym kojarzyło się Polakom?

Iza, matka dziewczynki, opisała swoją sytuację w liście do portalu Papilot.pl. Kobieta wraz z mężem i 5-letnią córką na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii. Tam też imię jej córki nie wzbudza żadnych kontrowersji. Co więcej, jest bardzo popularne

Reklama

Problemy zaczęły się kiedy kobieta przyjechała z rodziną do Polski. Okazało się bowiem, że imię jej córki, Zara, kojarzy się ludziom z nazwą sklepu! Nie omieszkają oni również wyśmiać go na głos, często przy Bogu ducha winnym dziecku.  

Zobacz również: Rodzice tych przedszkolaków posunęli się za daleko! Ostra reakcja dyrektorki! Trzeba "uchronić dzieci"

Jak twierdzi matka dziewczynki, nie miała pojęcia, że ludzie wykażą się tak dużym brakiem empatii. Imię to jest bardzo popularne za granicą i nie jest w żaden sposób kojarzone z nazwą marki. Jednak w Polsce, 5-latka na każdym kroku spotyka prześmiewcze aluzje na swój temat.

Sytuacja stała się tak dramatyczna, że dziewczynka poprosiła mamę, aby ta w Polsce mówiła do niej Zosia, aby uniknąć nieprzyjemnych komentarzy.

 

Dowiedz się więcej na temat: imię dziecka | wyśmiewanie | nietypowe imiona

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje