Reklama

Marzysz o pomieszkaniu na drzewie? Wybierz się w to miejsce!

Domek na drzewie to marzenie wielu dzieci, co doskonale rozumiemy także my, dawno już nimi nie będąc. Jeżeli nadal o nim marzycie powinniście pomyśleć o wybraniu się do Szwecji, gdzie wykorzystano domek usytuowany wśród drzew jako pomysł na wyjątkowy hotel.

Niezwykły hotel położony  jest w północnej Szwecji i budzi zazdrość każdego dziecka i dorosłego. Nie tylko dlatego, że jest to triumf nowoczesności i minimalizmu, ale też dlatego, że mieści się  właśnie na drzewie.

Reklama

Hotel został zaprojektowany przez szwedzkie studio architektoniczne Snøhetta. Konstrukcja domku utrzymuje się na dwunastu kolumnach, które odciążają drzewa, zmniejszając tym wpływ działalności człowieka na okoliczny las.

Poza dwiema sypialniami domki wyposażone są także we wspólny salon, łazienkę oraz zewnętrzny taras. Obcowanie z naturą i widok na zorzę polarną to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają nas w tym urokliwym miejscu.

Hotel jest oczywiście w pełni ekologiczny, a każdy domek został bardzo rozmyślnie skonstruowany, tak aby wpisywał się w otaczający teren. Dostępne są 24 domki, ale cena spędzenia w nich nocy jest niestety bardzo droga. Dla dwóch osób to 4,2 tysiące szwedzkich koron, a więc około 2 tysiące złotych.

Będziecie odkładać żeby się tam wybrać? Nam chodzi to mocno po głowie! Więcej na temat projektów studia Snøhetta dowiecie się klikając tutaj.

Zobacz również:

10 niezwykłych hoteli świata, które warto zobaczyć!

Widok tych miejsc sprawi, że będziesz chciał ruszyć w podróż!

10 interesujących wakacyjnych kierunków podróży!

Dowiedz się więcej na temat: podróże | architektura

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje