Reklama

Ksiądz żąda więcej pieniędzy za komunię! "Na osobę wyszło tyle, co dwie paczki papierosów"

Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Ryczywole (woj. wielkopolskie), ks. Grzegorz Mazurkiewicz, swoim zachowaniem wstrząsnął parafian. Zaprosił do kościoła rodziców dzieci, które przystępowały do komunii i zażądał od nich więcej pieniędzy!

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, spotkanie księdza z rodzicami miało miejsce 27 kwietnia. Dwa dni przed tym zdarzeniem w parafii odbyły się pierwsze komunie święte w tym roku. Okazało się jednak, że ks. Mazurkiewicz jest rozczarowany tak niskimi datkami na Kościół! "Za mało daliście, macie dopłacić" - miał mówić.

Reklama

Zobacz również: Ile "wypada" dać do koperty na komunię? Podajemy kwoty. Niektóre zwalają z nóg!

Jak twierdzą świadkowie spotkania, duchownemu nie podobało się, że otrzymał od rodziców pieniądze na konto, a nie w formie gotówki. Podkreślił również, że nie satysfakcjonują go otrzymywane dotychczas kwoty i chce więcej!

Zobacz również: Rydzyk chce więcej darowizn, mimo że od rządu dostał miliony! "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"

Jednak to nie wszystko! Podobno duchowny żąda kosmicznych wpłat nie tylko za komunię, ale również za udzielanie pozostałych sakramentów. I chociaż parafianie składali skargi do kurii, ta nie zareagowała, i nie interweniowała w sprawie księdza.

Dowiedz się więcej na temat: pierwsza komunia | Kościół | ksiądz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje