Reklama

Kontrola kobiet na plaży – 1925 vs 2016!

Lata mijają, ale kobiety na plaży wciąż nie wszędzie mogą czuć się swobodnie. Strój za długi, strój za krótki itd. Francja wprowadziła ostatnio zakaz noszenia burkini w wielu swoich miastach. Internauci odpowiedzieli kapitalną fotografią z 1925 roku.

Ostatnio po sieci niczym bumerang rozchodziło się zdjęcie francuskich policjantów, którzy kazali kobiecie na plaży zdjąć burkini (strój kąpielowy dla kobiet, których religia zabrania odsłaniania wielu części ciała - przyp. red.). Wywołało to wiele komentarzy w internecie.

Reklama

Jednym z tweetów, który wzbudził najwięcej emocji było zdjęcie przedstawiające kontrolę kobiet na plaży w 1925 roku, porównaną do obecnej sytuacji we Francji. "Kiedy w końcu kobiety będą mogły się ubierać, jak chcą?" - czytamy w komentarzach.

Francja po ostatnich zamach wprowadziła zakaz noszenia burkini już w niemal 20 francuskich kurortach. Przepis wywołał jednak dużo kontrowersji. Internauci odnieśli się m.in. do zakonnic, które także na plaży mają zakryte praktycznie całe ciało.

Co myślicie o tym przepisie? Francja słusznie wprowadziła taki zakaz? Podzielcie się swoją opinią na ten temat w komentarzu!

Czytaj więcej:

Kostiumy kąpielowe na przestrzeni lat. Zobacz, jak się zmieniały!

Stroje kąpielowe tej Polki robią furorę. Gwiazdy je uwielbiają!

Boisz się muzułmanów? Weź Islamophobin!

Dowiedz się więcej na temat: strój kąpielowy | ciekawostki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje