Reklama

Jest niewiele większa od swoich zabawek. Wszystko przez rzadką chorobę

Gdy Charlotte przyszła na świat, lekarze nie dawali jej większych szans na przeżycie. Dziewczynka cierpiąca na rzadką chorobę genetyczną wszystkich jednak zaskoczyła i nie dała się przeciwnościom losu. Jej historia jest naprawdę wzruszająca.

Charlotte, córka Emmy i Scotta, urodziła się ze skrajną formą karłowatości pierwotnej. Choroba ta to zespół wad wrodzonych uwarunkowany genetycznie, który u dziewczynki objawił się tym, że w momencie przyjścia na świat mierzyła zaledwie 25 centymetrów i ważyła niecałe pół kilograma.

Reklama

Charlotte była bardzo drobna i krucha. Lekarze przygotowywali jej rodziców na najgorsze, oświadczając, że ich dziecko prawdopodobnie nie doczeka nawet swoich pierwszych urodzin. Emma i Scott nie tracili jednak wiary i z czułością zajmowali się córeczką. Jako że Charlotte była niezwykle mała, ubrania dla niej były wielkości tych dla lalek. Pieluchy rodzice robili sami.

Mijały kolejne tygodnie i miesiące. Mimo licznych problemów ze zdrowiem, Charlotte udało się doczekać pierwszych urodzin. A potem, ku zaskoczeniu lekarzy i radości rodziców, były jeszcze kolejne!

Dziś Charlotte ma 8 lat, mierzy trochę ponad 70 centymetrów i waży raptem kilka kilogramów. Jej nietypowy wygląd nie stanowi jednak dla bliskich dziewczynki żadnego problemu. Charlotte to ich prawdziwy i dosłowny - mały skarb.

Dziewczynka, mimo swojej choroby, jest niezwykle radosnym dzieckiem, czym sprawia rodzinie wiele szczęścia.

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

"Może i wygląda jak lalka, ale ma naprawdę silną osobowość i potrafi nas zaskakiwać. Uwielbia się wygłupiać i bawić. Jest naszą ukochaną małą laleczką" - mówią o dziewczynce jej bliscy, którzy cieszą się każdym dniem spędzonym z Charlotte.

Prawda na temat dziewczynki jest jednak bolesna - jej choroba sprawia, że lekarze nie są w stanie przewidzieć, jak długo Charlotte będzie jeszcze żyła. Miejmy nadzieję, że jak najdłużej. Tego jej życzymy!

Zobacz również:

Nie dawano mu żadnych szans, ale on każdego dnia dzielnie walczy o życie

Co za refleks! 9-latek uratował swojego małego brata! - wideo

Wzruszająca akcja w poznańskiej podstawówce. Dzieci zaskoczył dorosłych!

Dowiedz się więcej na temat: dzieci | historie z życia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy