Reklama

Ilość cukru w tych produktach mocno cię zaskoczy!

Na sklepowych półkach znaleźć można całą masę rzekomo zdrowych produktów spod znaku fit. Prawda na ich temat bywa jednak brutalna. To, że coś nie zawiera tłuszczu wcale nie oznacza bowiem, że jest też niskokaloryczne. To zestawienie może cię zaskoczyć.

Soki owocowe

Myślisz, że soki owocowe ze sklepów są zdrowe i pijąc je na diecie schudniesz, bo odstawiłaś colę? Nic bardziej mylnego. Przeciętny sok owocowy w kartonie zawiera jeszcze więcej cukru niż wcześniej wspomniana cola. W jednej szklance znajdziemy aż od 6 do 11 łyżeczek. Zdrowe są tylko świeżo wyciskane soki, najlepiej te robione samodzielnie.

Płatki kukurydziane

Reklama

Płatki kukurydziane często są spożywane przez osoby, które są na diecie. Wiedzieliście, że jedna porcja liczy aż 7 łyżeczek cukru? Zdecydowanie nie są one fit.

Napoje energetyczne

Nie możesz się dobudzić i wybierasz rano napój energetyczny zamiast kawy? To duży błąd, gdyż sama kawa to zero kalorii, natomiast napój energetyczny zawiera w sobie około 5 łyżeczek cukru.

Ketchup

Spodziewaliście się, że niepozorny ketchup składa się w ¼ z cukru? Zdecydowanie lepiej z nim nie przesadzać.

Kawa 3w1

Nie chce wam się zrobić zwykłej kawy z mlekiem? Pójście na łatwiznę to aż 2 dodatkowe łyżeczki cukru! Lepiej więc poświęcić trochę więcej czasu na przygotowanie tej prawdziwej.

Jogurt owocowy

Jogurt jako niskokaloryczna przekąska? Owszem, ale tylko jeśli jest to jogurt naturalny bez dodatku cukru. Jogurt owocowy nie ma tak naprawdę nic wspólnego z owocami, za to zjadając jeden kubeczek dostarczamy do swojego organizmu aż 6 łyżeczek cukru.

Sos light do sałatki

Jesz sałatkę i kupujesz do niej sos light zamiast zwykłego? Lepiej będzie jeśli użyjesz czystej oliwy, gdyż sosy light to praktycznie sam cukier. 2 łyżki sosu zawierają go aż 2 łyżeczki.

Zobacz również:

Nietypowe kulinarne kombinacje, które sprawią, że staniesz się głodny

Takiego chleba jeszcze nie widzieliście!

Najdziwniejsze potrawy świata. Totalny odlot!

Dowiedz się więcej na temat: porady | jedzenie | napoje | zdrowie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje