Reklama

Reklama

Groźna bakteria w Bałtyku! Kąpiel zakończyła się śmiercią kobiety!

Przed kąpielą w Bałtyku warto się zastanowić, czy naprawdę tego potrzebujemy. Starsza kobieta, obywatelka Niemiec, zdecydowała się na wakacyjne kąpiele w skażonej wodzie, po czym zmarła na skutek zakażenia groźną bakterią!

Śmierć nad Bałtykiem

Do tragedii doszło w Szlezwiku-Holsztynie w Niemczech. Starsza kobieta weszła do wody z otwartą raną. Nie była ona świadoma, do czego doprowadzi kontakt zranionej skóry ze słoną wodą. Doszło u niej do zakażenia przecinkowcem, czyli bakterią Vibrio vulnificus. Co więcej, kobieta cierpiała na choroby przewlekłe, co znacznie utrudniło leczenie. Zmarła ona w wyniku zakażenia groźną bakterią.

Kto jest najbardziej narażony na zakażenie bakterią?

Reklama

Zdaniem ekspertów, seniorzy to jedna z tych grup, które są najbardziej narażone na zakażenie przecinkowcem. Szczególnie uważać powinny także osoby, które chorują na nowotwór oraz mają osłabioną odporność. Do zakażenia tą bakterią zazwyczaj dochodzi poprzez otwarte rany - wystarczy nawet małe zadrapanie! Dlatego też może się to wydarzyć podczas moczenia stóp w wodzie (jeśli stopa będzie skaleczona).  

Warto zatem dobrze przemyśleć decyzję o kąpieli w Bałtyku. 

Zobacz również: "Zostały podłożone bomby"! Antyszczepionkowcy grozili, że wysadzą termy w Poznaniu!

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy