Reklama

Reklama

EURO 2020! Niemcy - Węgry! Skandal gonił skandal!

Mecz EURO 2020 Niemcy - Węgry obfitował w wiele emocji. Co ważne, nie dotyczyły one samej gry, ale wszystkiego, co działo się wokół! LGBT, kibice na murawie i wygwizdywanie piłkarzy! Podczas tego spotkania skandal gonił skandal!

Mecz Niemcy - Węgry od samego początku był powodem konfliktu. Wszystko zaczęło się, gdy burmistrz Monachium Dieter Reiter poprosił UEFA, aby podczas meczu z Węgrami podświetlić Allianz Arenę w Monachium. Chodziło o tęczowe oświetlenie stadionu, które miało promować hasła różnorodności, tolerancji, szacunku i solidarności w stosunku do społeczności LGBT.

Reklama

Tęczowe barwy na stadionie miały być protestem przeciwko konserwatywnej i dyskryminującej społeczność LGBT polityce rządu Węgier. W tym niedawno wprowadzonej ustawie o zakazie "propagowania" homoseksualizmu wśród osób poniżej 18. roku życia.

UEFA odrzuciło wniosek burmistrza. Miasto zdecydowało się jednak przyozdobić swoje ulice tęczowymi flagami.

Zobacz również: Memy EURO 2020! Polska - Szwecja oczami internautów!

Skandal gonił skandal!

Na początku spotkania na murawę wbiegł młody mężczyzna w koszulce reprezentacji Niemiec. Trzymał on w rękach tęczową flagę! Chciał w ten sposób wyrazić poparcie dla dyskryminowanej mniejszości. Jednak szybko został złapany i wyprowadzony z boiska!

Co więcej, kibice obu drużyn wykazali się brakiem kultury osobistej i klasy podczas tego spotkania. Gdy grany był hymn Węgier, niemieccy fani zaczęli gwizdać. Natomiast gdy wybrzmiał hymn Niemiec, węgierscy kibice odwrócili się tyłem do stadionu

Zobacz również: EURO 2020! Polska - Szwecja! Po meczu wyrzucił telewizor przez okno!

Dodatkowo w czasie meczu część węgierskich kibiców wykrzykiwała coś w kierunku Manuela Neuera, niemieckiego bramkarza. Wszystko przez to, iż piłkarz miał na ramieniu opaskę kapitana w kolorach tęczy. Wywiesili oni również na trybunach transparent: "LMBT? Nein, danke!", czyli "LGBT? Nie, dziękuję".

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Niemcy | Węgry | Skandal | mecz | LGBT | tęczowa flaga | wygwizdanie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy