Reklama

Energiczna staruszka. Mimo swojego wieku, nie przestaje podróżować!

Panuje takie przekonanie, że podróżować trzeba wtedy, gdy jest się młodym i wolnym, bo później, po założeniu rodziny, może już być z tym ciężko, a na stare lata zwyczajnie brakuje na to sił. Babcia Lenka udowadnia jednak, że wszyscy, którzy tak myślą, są w błędzie!

Jelena Jerkowa to 89-letnia Rosjanka, której wspaniałe życie rozpoczęło się tak naprawdę dopiero po ukończeniu 83. roku życia, gdy po raz pierwszy wybrała się w daleką podróż.

Reklama

Wcześniej co prawda bywała w innych krajach, np. jako 40-latka odwiedziła Polskę, ale dopiero kiedy przekroczyła 80-tkę, zaczęła prawdziwe podróżowanie po całym świecie. Była m.in. w Wietnamie, Turcji, Izraelu i w Niemczech.

Jak sama przyznaje, do wyjazdów i zwiedzania świata namówiły ją przyjaciółki. Babcia Lenka - często sama się tak przedstawia - tłumaczy, że wcześniej nie miała po prostu możliwości, by podróżować, ponieważ w latach młodości ciężko pracowała. Przeżyła też lata wojny, w głodzie i zimnie.

Dzięki temu jednak, że życie ją zahartowało, teraz żadna podróż nie jest jej straszna. Jak sama mówi, nie lubi luksusów oraz nie zabiera na wakacje dwóch walizek, jak przeciętna kobieta, bo najbardziej lubi podróżować z plecakiem, bez zbędnych rzeczy.

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

Większość osób w wieku jej wnuków zazdrości jej witalności i energii, dlatego właśnie jej wnuki założyły fanpage energicznej babci na Facebooku oraz konto na Instagramie, gdzie wrzucają fotografie dokumentujące jej podróże.
Nie wiemy, jak wy, ale gdy my patrzymy na te zdjęcia, to od razu poprawia nam się humor. Ta babcia jest naprawdę niezwykła!

Zobacz również:

Zrezygnowała z leczenie i ruszyła w podróż! Jej historia poruszyła tysiące osób!

Oni udowadniają, że można być sexy w każdym wieku

Zapuścił brodę i został modelem w wieku 60 lat!

Dowiedz się więcej na temat: historie z życia | podróże

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje