Reklama

Emeryt z Sosnowca dostaje od ZUSu 5 groszy miesięcznie

To prawda! W Sosnowcu wypłacana jest emerytura w wysokości 5 groszy miesięcznie. To najniższa emerytura w woj. śląskim!

Przeciętna emerytura wynosi około 2,5 tys. brutto. Nie jest jednak sekretem, że wielu emerytów otrzymuje dużo niższe świadczenia. Ponad 300 tys. z nich dostaje środki poniżej minimalnej wysokości, czyli mniej niż 1,25 tys. brutto.  

Jego emerytura wynosi 5 groszy!

Reklama

Najniższa emerytura w woj. śląskim wypłacana jest przez sosnowiecki ZUS i wynosi 5 groszy miesięcznie! Składka na ubezpieczenie społeczne mężczyzny, który ją otrzymuje, była opłacana przez niecałe 2 miesiące. Inne rekordowo niskie świadczenie to 17 groszy, wypłacane w chorzowskim oddziale, gdzie przyjęto kwotę składek za 24 dni.

W woj. śląskim najwyższą emeryturę wypłaca ZUS w Bielsku-Białej. Jest to 17 tys. zł miesięcznie. Otrzymuje ją mieszkaniec Podbeskidzia, który na emeryturę przeszedł w wieku 85 lat. Zabrzański oddział również nie zostaje w tyle i wypłaca dwa stosunkowo wysokie świadczenia powyżej 14 tys. zł!

To dopiero rekordy!

5 groszy to jednak nie najniższa wypłacana emerytura w historii! W 1998 roku w województwie lubelskim wypłacono kobiecie świadczenie w wysokości 2 groszy miesięcznie. Zostało ono przyznane za jeden dzień pracy. Jej dramatyczna sytuacja finansowa zmieniła się dopiero po wprowadzeniu emerytury matczynej, "Mama 4+", dla osób, które wychowały przynajmniej czworo dzieci.

Natomiast najwyższa emerytura wynosi aż 35 tys. zł miesięcznie! Pobiera ją 86-latek, który przepracował 62 lata przy produkcji ołowiu, cyny i cynku.

Dowiedz się więcej na temat: ZUS | emerytura

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje