Reklama

Elektroniczna taca w Kościele! "Idą z duchem czasu"

Na Ursynowie w Warszawie właśnie pojawił się pierwszy ofiaromat! Czyli elektroniczna taca, na którą wierni mogą dawać ofiarę pieniężną przy użyciu transakcji bezgotówkowych. Wierni są zadowoleni i twierdzą, że to dobrze, iż Kościół "idzie z duchem czasu".

Elektroniczna taca na Ursynowie!

Wierni odwiedzający kościół Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie w Warszawie mogą teraz złożyć ofiarę w nietypowej formie. Przy wejściu do świątyni stanęło bowiem nowoczesne urządzenie, które pozwala na dokonywanie wpłat na Kościół przy pomocy karty kredytowej. Wystarczy wybrać kwotę, którą chcemy przekazać i zbliżyć kartę. Zamiast klasycznego "transakcja zaakceptowana" w odpowiedzi zobaczymy na ekranie "Bóg zapłać"

Reklama

Pandemia oraz coraz częstsze wykonywanie transakcji płatniczych bezgotówkowych sprawiły, że forma elektronicznej tacy stała się dla wiernych bardzo atrakcyjna.

Zobacz również: Matka Boska w rękawicach bokserskich na Jasnej Górze!

"Idą z duchem czasu"

Na początku ofiaromaty budziły spore kontrowersje. Jednak w czasach, w których coraz rzadziej używa się transakcji gotówkowych, stały się dużym ułatwieniem. Jak twierdzi portal haloursynow.pl, tamtejsi wierni są jak najbardziej "za" i twierdzą, że to dobrze, iż Kościół "idzie z duchem czasu"

Każdy, kto chce dokonać wpłaty, może przekazać na Kościół dowolną kwotę. Dodatkowo automat proponuje kilka opcji, z których można wybrać: 5, 10, 20, 50 i 100 zł.

A Wam podoba się pomysł elektronicznej tacy?Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje