Reklama

Dom za 40 tysięcy złotych? Polak twierdzi, że to możliwe!

Cenisz sobie minimalizm, chcesz mieć własny kąt, ale wolałbyś nie wikłać się w 30-letni kredyt? Jeżeli tak, właśnie z myślą o tobie budowlaniec Wojciech Zatuszek realizuje projekt „Zbuduj sam dom”. Jego zdaniem możliwe jest zbudowanie bardzo przytulnego, funkcjonalnego domu za sumę 40 tysięcy złotych.

Marzeniem pana Wojciecha jest zbudowanie małego, solidnego domu w cenie przystępnej dla każdego i będącego alternatywą dla drogich i dużych projektów, na które Polacy zaciągają często kredyty na kilkanaście lat. W jego realizacji budowlańcowi pomagają architekt Tomasz Nowacki z "Grupy Bardzo Twórczej", projektant wnętrz Patryk Machoń oraz konstruktorzy i specjaliści prawa budowlanego.

Reklama

Dom z projektu Wojciecha Zatuszka ma 35m2, ale jak zastrzega budowlaniec, zawsze można go jeszcze rozbudować o kolejne pomieszczenia. Z uwagi na taki metraż, na postawienie proponowanej przez niego konstrukcji, dzięki zmianom w ustawie o prawie budowlanym, nie jest wymagane pozwolenia na budowę.

Jak zaznacza pan Wojciech, jego projekt skierowany jest zwłaszcza dla singli oraz par dopiero zaczynających nowe, wspólne życie.

"Na 35m2 można spokojnie stworzyć jeden pokój, salon, kuchnię i łazienkę. Na takim metrażu z dzieckiem można mieszkać spokojnie przez kilka lat zanim podrośnie. W tym czasie zaoszczędzicie mnóstwo pieniędzy na jego przyszłość oraz nie będziecie uwięzieni w 30 letnim kredycie. Jedyne co potrzebujecie to mała działka" - przekonuje inicjator projektu.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie...

Dowiedz się więcej na temat: dom | architektura

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje