Reklama

Czy papież Franciszek obraził uczucia religijne Polaków? Odpowiedź prokuratury szokuje!

O art. 196 kodeksu karnego, który dotyczy obrazy uczuć religijnych, jest w Polsce głośno od jakiegoś czasu. Coraz częściej zgłaszane są do prokuratury sprawy, których jest on podstawą. Ta jednak jest nietypowa! Dotyczy ona bowiem słów papieża Franciszka, które mogą znieważać uczucia religijne Polaków.

120, aż tyle osób poczuło się urażonych napisem znajdującym się na tęczowej fladze i zgłosiło się z tym do prokuratury. Flaga ta pojawiła się na pomniku Jana Pawła II przy pl. Grzybowskim w Warszawie 25 sierpnia. Czynu tego podjęło się dwóch mężczyzn. Umieścili oni na transparencie słowa "Bóg kocha cię takiego, jakim jesteś", które zostały wypowiedziane przez papieża Franciszka

Reklama

Według pisma Prokuratura Okręgowa w Warszawie zdecydowała się powołać biegłego religioznawcę, który ma ocenić, czy czyn ten, jest powodem do oskarżenia. Internauci byli w szoku! Decyzja prokuratury była dla nich zaskakująca i w mgnieniu oka obiegła sieć!

Zobacz również: Nergal idzie na wojnę z Ordo Iuris! "Polska sprawiedliwość to żart"

Czy papież obraża uczucia religijne Polaków?

Wniosek? "W toku postępowania ustalono, że zachowanie podejrzanych skutkowało obrazą uczuć religijnych". Oznacza to, że umieszczony na fladze napis rzeczywiście jest rozpatrywany jako przedmiot oskarżenia.

Dowiedz się więcej na temat: Papież Fransiszek | uczucia religijne | tęczowa flaga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje