Reklama

Czy bezalkoholowe wesele może się udać? Goście nie byli zadowoleni!

Pomimo że alkohol jest ważnym elementem większości polskich imprez rodzinnych, to coraz częściej młode pary decydują się obejść bez niego. Czy bezalkoholowe wesele może się udać? Nowożeńcy mówią, że tak! Jednak odmiennie zdanie mają goście weselni, którzy nie byli zadowoleni z braku tzw. procentów. Ich historie opisał portal "Gazeta.pl".

"Myślę, że większość bawiła się bardzo dobrze"

Iwona i Konrad swój ślub zaplanowany mają na sierpień. Po nim chcą przygotować niewielkie spotkanie dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Zakładają, że będzie to w sumie około 30 osób. Jak podkreślają, uroczystość nie będzie miała formy klasycznego wesela, a przyjęcia. Co więcej, nie będzie na nim alkoholu.

Reklama

Zobacz również: Ile kosztuje bycie gościem weselnym? "W moim przypadku koszt wyniesie około 940 złotych"

Natomiast Maja i Robert wzięli ślub cywilny pięć lat temu. Po nim postanowili urządzić bezalkoholowe wesele, aż na około 100 osób. Skąd ta decyzja? Oboje nie byli fanami tradycyjnych polskich wesel, z nadmiarem alkoholu i jedzenia. 

Kobieta dodaje również, że część gości odmówiła udziału w uroczystości. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, że było to spowodowane brakiem alkoholu. Jak przyznaje, według niej goście dobrze się bawili.

Goście nie byli zadowoleni!

Wydaje się jednak, że odmienne podejście do tematu mają goście weselni, którzy uczestniczyli w weselach bezalkoholowych. Swoje doświadczenie przytacza Magda, która cztery lata temu była na bezalkoholowym weselu kuzynki. W swojej wypowiedzi podkreśla, że prawie nikt nie bawił się dobrze.

Zobacz również: Bajkowy ślub stał się koszmarem! Liczyła, że goście będą hojniejsi! Ile powinni włożyć do koperty?

Podobne wrażenia odniósł Andrzej, który uczestniczył w bezalkoholowym weselu chrześnicy. Wyznał, że niektórzy goście chodzili po alkohol do sklepu spożywczego!

A Wam podoba się pomysł bezalkoholowego wesela?

Dowiedz się więcej na temat: wesele | wesele bezalkoholowe | niezadowolenie | alkohol | goście weselni

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje