Reklama

Co znaczy obecność zmarłych w snach? Co chcą ci powiedzieć?

Koszmar a może ostrzeżenie? Zmarli mogą przychodzić do nas w snach z różnych powodów. Zwłaszcza jeżeli są osobami nam bliskimi. Sprawdź, jak sennik interpretuje sny, w których widzimy zmarłych.

Sny to zagadkowa sfera życia. Niektórzy uważają, że potrafią one zobrazować zakamarki naszego umysłu. W tym celu dokonujemy ich szczegółowej interpretacji. Nic więc dziwnego, że sny, w których pojawiają się zmarli, budzą w nas niepokój. Jednak, czy na pewno mają one wyłącznie negatywny wydźwięk?

Dlaczego widzimy zmarłych?

Reklama

Sny, w których pojawiają się zmarli, najczęściej mają osoby, które zmagają się z trudnymi emocjami lub znajdują się w trudnym punkcie swojego życia. Zadręczają się one własnymi myślami i nie wiedzą jak poradzić sobie z własnymi problemami. Podobne mary, mogą wystąpić również u ludzi czujących bezsilność. Widzą oni wtedy dawno zmarłych bliskich, którzy są swego rodzaju przypomnieniem bezradności i niemożności wpływu na przeszłość.  

Czy to tylko koszmary?

Kiedy ludzie myślą o postaciach zmarłych w swoich sennych marzeniach szybko asymilują to ze złą wróżbą. Nie jest to jednak prawda! Chociaż śmierć w prawdziwym życiu jest strasznym i bardzo mrocznym doświadczeniem, to podczas nocnych wizji, już niekoniecznie! Według sennika istnieje kilka powodów, dla których widzimy w naszych snach zmarłych już bliskich.

Jednym z nich są złe intencje kogoś w naszym otoczeniu. Może być to osoba, które chce pogrzebać nasze szanse na sukces lub po prostu pragnie uprzykrzyć nam życie. Nasza senna jawa przestrzega nas przed potencjalnym niebezpieczeństwem. 

Istnieje również przesąd, że u osoby chorej sny, w których pojawiają się zmarli, oznaczają szybkie i znaczne pogorszenie stanu zdrowia. Nie należy się jednak zbytnio przejmować, ponieważ inna interpretacja zakłada sytuację odwrotną - diametralne polepszenie.

Powodem, o którym często zapominamy, doszukując się ukrytego znaczenia, jest ludzka tęsknota. Kiedy śni nam się bliska osoba, zwłaszcza jeżeli niedawno odeszła z tego świata, to może po prostu za nią tęsknimy, a potrzeba jej bliskości, wyraża się w wizjach nocnych. 

Członkowie rodziny

Co, kiedy w naszych snach pojawią się członkowie naszej najbliższej rodziny? Według sennika, jeżeli zobaczymy naszego zmarłego ojca, stoimy przed trudną życiową decyzją i potrzebujemy wsparcia. Oznacza to, że w danym momencie potrzebujemy podpory, a także że jesteśmy nieporadni w swoich problemach. Natomiast sen o matce, jest ostrzeżeniem przed wydarzeniami z najbliższej przyszłości i związanymi z nimi dylematami na tle moralnym. Nie możemy jednak zapominać, że zmarli rodzice w snach, mogą być po prostu przejawem tęsknoty. 

Osoby, które doświadczają tego typu wizji, są często bardzo uduchowione, mają niezwykłą intuicję i tzw. szósty zmysł. Uważa się nawet, że ich przeczuwanie przyszłości jest związane bezpośrednio z postaciami, jakie widzą w swoich snach, a które dają im wskazówki.

Dowiedz się więcej na temat: sen | zmarły | znaczenie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje