Reklama

Reklama

5 kroków, dzięki którym lepiej zaczniesz dzień

Wstawanie z łóżka wcale nie musi być drogą przez mękę. Wystarczy, że zastosujesz się do naszych wskazówek. Uwierz, to naprawdę działa!

Oszukaj czas

Reklama

Kładąc się spać, ustaw budzik kwadrans wcześniej niż zwykle. Rano każda minuta jest na wagę złota, a gdy będziesz miał ich do dyspozycji nieco więcej zauważysz, że poranne bieganie po mieszkaniu wcale nie musi być codziennym rytuałem.

Poznaj siłę muzyki

Ulubiony kawałek usłyszany tuż po obudzeniu się potrafi zdziałać cuda i z pewnością doda ci energii, której potrzebujesz, by dobrze zacząć dzień. Ustaw go więc jako sygnał alarmu, zamiast monotonnej, standardowej i irytującej melodyjki, na dźwięk której przeklinasz w duchu cały świat i masz jedynie ochotę przykryć się po uszy kołdrą. Pamiętaj, żeby co jakiś czas zmieniać budzącą cię piosenkę, gdyż nawet najbardziej uwielbiany utwór, po dłuższym czasie, może stracić swoją moc.

Nie myśl - po prostu działaj

Reguła ta nie pasuje może do każdej sytuacji, lecz zdecydowanie należy ją stosować przy wstawaniu z łóżka. W związku z tym, kiedy już sygnał ulubionej piosenki obudzi cię kwadrans wcześniej niż zwykle, nie przeciągaj momentu porzucenia ukochanej kołdry. Zrzuć ją z siebie czym prędzej, podnieś się powoli, wstań, przeciągnij się, wpuść do pokoju trochę świeżego powietrza, weź głęboki oddech i żyj.

Pamiętaj o śniadaniu

Wielu specjalistów żywienia twierdzi, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jego znaczenia nie należy zatem bagatelizować. Dobrym rozwiązaniem, które doda ci energii, może okazać się np. owsianka z owocami - źródło wapnia, błonnika oraz wielu witamin. Niewątpliwą zaletą owsianki jest także fakt, iż na jej przygotowanie nie potrzeba dużo czasu.

Zaplanuj poranek już wieczorem

Pewne czynności, tj. spakowanie torby lub plecaka, wybór ubrania czy też zmycie naczyń, by na dzień dobry nie przeraził cię widok pełnego zlewu oraz by nie zabrakło ci czystego talerza, kubka i sztućców, można zrobić przed pójściem spać. To o wiele lepszy pomysł niż odkładanie ich na rano. Dzięki temu uda ci się nie tylko zyskać trochę czasu, lecz również oszczędzisz sobie wielu nerwów.

Jak widzisz, wszystko w twoich rękach. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą ci dobrze zacząć dzień. Jeżeli masz jeszcze jakieś inne skuteczne sposoby na poranne wstawanie, na twoją opinię czekamy w komentarzach. Niech moc będzie z tobą!

Dowiedz się więcej na temat: porady | inspiracje

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy